BOB&BOBEK white

Filmová premiéra

Listopad 2024

Marketingové nástroje

CÍLOVÁ SKUPINA

Primární cílová skupina

pro děti od 4 do 10 let. Plus jejich rodiče ve věku 25- 40 let, převážně matky. Uvědomujeme si, že rodiče jsou právě ti, kteří rozhodují o tom co děti sledují.

Sekundární cílová skupina

cílit budeme také na prarodiče, kteří jsou velmi často těmi, co berou svá vnoučata do kin

Terciární cílová skupina

fanoušci Vladimíra Jiránka, Boba a Bobka a ekologického (BIO) pěstování zeleniny.

Očekávaný počet diváků

  • Cinema 120 tisíc
  • Television 350 tisíc
  • Video on demand 500 tisíc
  • Social media 700 tisíc

PROPAGACE FILMU

KDE A KDY BUDOU PARTNEŘI VIDĚT

TELEVIZNÍ REKLAMA – ČT má největší podíl sledovanosti 15+

V rámci spolupráce by měla ČT poskytnout také prostor pro propagaci filmu a to jak přímou formou (upoutávky, pozvání do kina), tak i nepřímo formou pozvání tvůrců filmu do vybraných dětských pořadů.

ROZHLASOVÁ REKLAMA – očekávaný zásah 500 tis.

Pro rádia bude vytvořena 15–30 sekundová upoutávka ke zvýšení pozornosti a zájmu o film krátce před premiérou a v prvních týdnech po ní. V rámci zvukové upoutávky se počítá také s uvedením filmových písniček.

TIŠTĚNÁ REKLAMA – očekávaný zásah 300 tis.

Inzerce bude informovat, ve který den a ve kterých kinech bude film v rámci premiérového týdne uveden. Reklama bude umístěna do hlavních tištěných deníků a vybraných časopisů zaměřených na cílovou skupinu.

VENKOVNÍ REKLAMA  – zásah 1 mil. Praha, 1,5 mil. ostatní města

CLV nosiče na zastávkách MHD, reklama na vozech MHD (bannery) a digitální obrazovky. Reklama bude probíhat v Praze a všech větších městech ČR.

PLAKÁT

Filmový plakát (včetně všech tištěných propagačních materiálů) bude použit v rámci všech propagačních akcí, tištěné reklamy a venkovní reklamy.

 TRAILER

Bude uveden v kinech při začátku představení, několik týdnu před premiérou filmu. Zároveň bude publikován na webových stránkách filmu, distribučních společností a na sociálních sítích (Youtube a Facebook).

TEASER

Krátká ukázka filmu, která  bude nasazena 6 až 12 měsíců před premiérou filmu. Plánovaná délka je zhruba 60–90 sekund a má za úkol vzbudit pozornost v mysli diváků a navodit pocit „musím to vidět“.

PLAKÁT, TRAILER, TEASER 

vždy obsahuje loga všech partnerů filmu, mohou být také sdíleny na jejich webových stránkách a sociálních sítích.

PROPAGACE FILMU

INTERNETOVÁ REKLAMA A NOVÁ MÉDIA

WEBOVÉ STRÁNKY FILMU

Na webových stránkách budou vždy uváděna loga všech partnerů s odkazem (pronikem) na jejich webové stránky a Facebook.

FACEBOOK, INSTAGRAM, INFLUENCEŘI

Fanoušovská stránka na sociálních sítích bude propagována řadou influencerů a také prostřednictvím sdílení i na stránkách hlavních protagonistů filmu (herci, režisér, hudební skladatel apod.)

PODPORA PRODEJE

Partneři mají možnost, aby se v rámci propagace svých výrobků nebo služeb podíleli i na podpoře prodeje. Na POS/POP materiálech budou vždy uváděny loga všech partnerů.

PUBLIC RELATION

Partneři budou v rámci PR zmiňováni všude, kde to bude možné, nebo to formát PR sdělení umožní. Loga partnerů a informace o partnerech bude také zahrnuta do připravovaného „press-kitu“. Partneři budou mít také možnost účastnit se předpremiéry pro novináře a zároveň obdrží dohodnutý počet pozvánek na slavnostní premiéru filmu

INTERNETOVÁ REKLAMA

INTERNETOVÁ REKLAMA je významným marketingovým nástrojem dnešní doby a bude hojně využívána i v rámci propagace filmu. Kromě oficiálních webových stránek filmu, které budou obsahovat informace o filmu, jeho výrobě, fotografie, trailery a spoustu dalších materiálů lze počítat s umístěním propagace filmu i na webových stránkách filmových festivalů a distributorů. Jedinečnou schopnosti internetové reklamy je přímé spojení filmového marketingu s diváky, kterým stačí internetové připojení a klepnutí na odkaz na webových stránkách. Nedílnou součástí komunikační strategie se stane také fanouškovská stránka na sociálních sítích (Facebooku, Instagramu). Zde najdou diváci další informace o filmu jako např. fotky z natáčení, filmové plakáty, trailery, rozhovory či krátká videa s hlavními herci (dabéry), informace ze zákulisí, ale také různá vyjádření tvůrců, tiskové zprávy atd.

Připravovaní sociální media

Značka Bob a Bobek je na českém trhu dobře zavedena a jedná se o druhou nejsilnější značku v českém animovaném filmu (po Krtkovi). Mechandising Boba a Bobka je dlouhodobě součástí zábavního průmyslu a figurky a hračky patří k dobře prodávaným produktům. Významné posílení značky v rámci filmu Bob a Bobek na stopě Mrkvojeda tak dále umožní spojit s touto značkou celou řadu nových (Vašich) produktů.